אמיר יקותיאל – בשביל הסטודנטים

כמה פעמים שמעתם הבטחות ש"הנה עוד רגע עומדים להיבנות עשרות דירות רק עבור סטודנטים" אך מרוב הבטחות לצערנו אנחנו לא רואים שום דירה והסטודנטים נשארים מאחור. ובכן יש מי שמבטיח ויש מי שעושה בשביל הסטודנטים, יש מי שמפריח בלונים באוויר ויש מי שמייצר על הקרקע.

אמיר יקותיאל הוא יזם נדל"ן שעומד בראש קבוצת יזמות ונדל"ן אשר פעילה בישראל משנת 1993, הקבוצה פועלת בתחום בכל רחבי הארץ, ומתמחה בכך שהיא מאחדת תחת קורת גג אחת את כל אנשי המקצוע החשובים ביותר בתחום. מה זה אומר? כאשר מחליטים לעבוד עם קבוצת יקותיאל, לא צריך לחפש בעלי מקצוע שונים שיעשו את העבודה, לא צריך לעשות סקר שווקים ולהתחיל לבדוק עלויות, הכל מתרכז בקבוצה אחת שמחזיקה את האנשים הטובים ביותר אשר עובדים ביחד ומקימים פרויקט אחר פרויקט.

הקבוצה של אמיר יקותיאל בונה בין היתר מעונות סטודנטים ברחבי הארץ כשהמטרה היא להעניק להם דירות למגורים בזמן לימודיהם במחירים מוזלים. בזמן שהממשלה ויזמים אחרים מתקשים להוציא זאת לפועל, הקבוצה של אמיר מבצעת זאת בשטח, כשהמטרה היא לאפשר לסטודנטים אשר מגיעים ממקומות רחוקים, למצוא דירות מוזלות ליד האוניברסיטאות. כל המתחמים נבנים על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר אשר מוכרים בעולם.

חשוב לציין, יש לא מעט חברות הסבורות שבניית מתחמי דיור לסטודנטים היא לא משתלמת מבחינה כלכלית. מאחר וסטודנטים נחשבים לקהל לא רווחי, קהל שלא יכול לשלם עבור דירה כמו נניח משפחה או כמו בעלי עסקים על משרד, לכן הן מראש מעדיפות לא להיכנס לשוק הזה ואז מה שקורה שיש מחסור בדירות לסטודנטים.  קבוצת אמיר יקותיאל לוקחת את זה בחשבון אך מניחה שהתשואה יכולה להיות דווקא גבוהה, הן בגלל שהצרכים של הסטודנטים שונים משל משפחה צעירה או משל בעלי עסקים וכן מאחר וסטודנטים תמיד יהיו זקוקים לדיור, מעונות בהן יוכלו לחיות בזמן לימודיהם.

הראייה החדשנית של קבוצת אמיר יקותיאל 

אמיר יקותיאל יזם נדלן

בניגוד לצפוי, המעונות לא אמורים להיבנות דווקא ליד האוניברסיטאות הגדולות בישראל ולו מהסיבה הפשוטה ששם כבר יש לא מעט בנייני מעונות. המתחמים שהקבוצה מקימה נמצאים דווקא באזורים אחרים, ליד מכללות גדולות. גם כאן יש ראייה עסקית חדשנית, ראשית, המכללות הפכו עם השנים לגורם מוביל באקדמיה ולראייה מספרי הסטודנטים שלומדים בהן. על כן הקבוצה מעדיפה להתמקד במכללות ולא דווקא באוניברסיטאות. שנית, כיום רוב היזמים וקבוצות הבנייה לא מסתכלות על סטודנטים שלומדים במכללות כקהל פוטנציאלי, מה שפוגע בהם קשות. זאת למרות שבדומה לאוניברסיטאות, גם במכללות יש סטודנטים שמגיעים מרחוק ויש צורך לדאוג להם למגורים.

לשמחת של אותם סטודנטים הקבוצה של אמיר יקותיאל דואגת להם למגורים קרוב למקום לימודיהם, כך הם לא יצטרכו לשכור דירות במחירים גבוהים אלא ליהנות מדירה במעונות במחיר טוב ובאיכות גבוהה.