פתרון משברים בזוגיות באמצעות ייעוץ

איך שומרים על הזוגיות והמשפחה ומצליחים לפתור משברים ביחסים?

אנשים רבים אשר מחליטים לעבור ייעוץ זוגי או משפחתי, עושים זאת משום שהם הגיעו למצב בו הם מרגישים חסרי אונים. הם מרגישים שאינם רוצים לאבד את חיי המשפחה או הזוגיות, אך חייבים לתקן בהם משהו.

בעבר, משפחה וסוגיות נחשבות כמשהו מובן מאליו, שאין בכלל צורך או סיבה לדבר עליו. לגבי זוגיות, העניין אף היה לטאבו, עליו אסור לדבר לחלוטין. היום אלו בנושאים שאי אפשר להתעלם מהם, להיפך: דיון בנושא הוא אחד הדברים החשובים והמועילים ביותר. רק כך, אפשר לשפר דברים, ללמוד ולהצליח בניהול חיי משפחה וזוגיות מוצלחים.

היום, ישנן כמה וכמה דברים לעשות זאת. אדם יכול לדבר על נושאים כאלו עם משפחתו שלו, עם חבריו ואפילו עם בן זוגו – פשוט משום שהיום זה יותר מקובל ורצוי. כאשר החברה מתירה לעשות זאת, זה הופך את הכל ליותר פתוח וקל, וכך היום תמצאו הרבה אנשים שמדברים על כך עם הקרובים להם, בפתיחות רבה.

אך יש גם דרכים מקצועיות לעשות זאת, דיסקרטיות וגלויות

על ייעוץ זוגי ומשפחתי שמעתם? ייעוץ זוגי
כדי לעשות זאת, לפעמים פעולה מבפנים לא תעזור. יש צורך בגורם חיצוני, שיוכל לנתח את המצב מבחוץ ולייעץ כיצד יש לפתור את הבעיות, מבלי לנקוט צד וללא סנטימנטים למי מהצדדים. מאחר וקרובי משפחה או חברים לא יוכלו לעשות זאת באובייקטיביות, הגורם החיצוני הזה יהיה בדרך כלל יועץ זוגי.

היועץ הזוגי יכול להצביע על בעיות וגם לתת פתרונות למניעתן. הוא ישמע את שני הצדדים מכל הבחינות, וכך יוכל לדעת מה יש לתקן בצורה 'סטרילית', כך ששני הצדדים ירוויחו וייפגעו כמה שפחות. לעיתים, דווקא הטיפול שלו יגלה שהפיתרון קל מאוד.

 

ואפשר גם לקרוא ספרים בנושא
לא מעט ייעוצים ויועצים 'נולדו' מקריאה של ספרים. אדם קורא ספר ולפתע מגלה שמסופר בו בדיוק מה שעובר עליו. ההזדהות הזו מאפשרת גם להבין כיצד ניתן להתגבר על הקושי ולפתור את הבעיה בצורה הטובה ביותר.

ישנם כיום לא מעט ספרים כאלו, אשר מתיימרים לפתור בעיות של זוגות או בעיות של משפחה ממוצעת. הספרים הללו כוללים חומרים שקשה מאוד להתעלם מהם ואם הם טובים, אזי יש בהם ערך מוסף שיכול לעזור להתגבר על כל קושי שהוא.

וכמובן שיש גם את האינטרנט

  • רשת האינטרנט היא מרחב אינסופי של חופש ביטוי. היא מספקת לנו פלטפורמה מצוינת להביע את עצמנו, על כל במה ובכל דרך. האינטרנט משוחררת מחסמים ומחסומים, וניתן לדבר בה על הכל. חלק גדול מהתרומה לחופש הביטוי בנושאים אלו נזקף לטובת הרשת.
  • ישנם היום לא מעט אמצעים להבעה אישית של עניינים אלו. פורום זוגיות הוא אולי מהנפוצים ביותר מבין הפורומים בישראל ובעולם בכלל, כאשר ישנם גם לא מעט פורומים אשר עוסקים בענייני משפחה. אחרים, עוסקים בשני הנושאים גם יחד.
  • ומה היתרון הגדול בפורומים הללו? הראשון הוא האפשרות להיות אנונימי: אדם שרוצה לשתף יכול להיכנס אל פורום משפחה ולכתוב בו את כל סיפור חייו, בשמות כללים ובלי להזדהות, וכך ליהנות מהעובדה שהסיפור שלו גלוי לכולם, אך מבלי לפגוע לרגע בפרטיותו.
  • השני הוא ההד שנוצר לכך: הפורומים באשר הם נחשבים לכלים מהחזקים שיש ברשת, במיוחד כשמדובר על ישראל. אדם שיספר את סיפורו בפורום כלשהו, צפוי לקבל עשרות תגובות על כך ואולי לפתור את הבעיה שלו לתמיד. נסו ותיווכחו.