ליסינג פרטי – במה מדובר?

ליסינג פרטי היא חכירה של כלי רכב לזמן מוגבל, ובישראל המונח מתאר שני סוגי עסקאות המתבצעות בין הלקוחות השונים לבין חברות הליסינג – ליסינג תפעולי וליסינג מימוני

בארץ פועלות עשרות חברות ליסינג המתפעלות ציי רכב גדולים למטרות השכרה ומכירה. חברת הליסינג מציעה בדרך כלל מסלולי ליסינג המיועדים לגופים מהשוק הפרטי, המציעים ללקוחות לרכוש כלי רכב מהחברה ולשלם עליו רק במהלך השימוש. כמו כן, האפשרות של ליסינג תפעולי ללקוחות פרטיים המאפשרת לשלם רק עבור השימוש השוטף ברכב וכן עבור האחזקה והתיקונים שלו.

ליסינג פרטי – השיטה

השיטה של ליסינג פרטי מאפשרת לנו לרכוש או לחכור רכב איכותי ושמור מהחברה בתמורה לתשלום חודשי קבוע לאורך תקופה של 3-5 שנים. היתרון הגדול של העסקה הוא היכולת להחליף כלי רכב ככל שנחפוץ מבלי שנאלץ לשלם מחיר מלא עבורו וללא הטרחה הכרוכה במכירתו.

ליסינג מימוני פרטי הכל אודות ליסינג

ליסינג מימוני הוא קנייה בתשלומים של מכונית שהיתה בשימוש על ידי לקוח פרטי או עסק גדול למשך מספר שנים. מספר התשלומים המקובל הוא כשלושים ושישה, כאשר בתום 3 שנים הלקוח מסיים לשלם את עלות הרכב המלאה והרכב עובר לידיו.

עסקת ליסינג מימוני כוללת תשלומים חודשיים וכן תשלום סופי בגמר השימוש ברכב, כאשר המחיר הכולל בעסקה יהיה גבוה ממחיר המחירון המקורי של הרכב, אך בהפרש לא גדול. מרבית החברות מאפשרות עסקת טרייד אין בתום ההסכם אשר מאפשרת לנהג לחתום על עסקת ליסינג מימוני נוספת של תשלומים חודשיים ודבר זה נותן את האפשרות להחזיק רכב חדש יחסית ולהחליפו תוך שלוש שנים.

ליסינג תפעולי פרטי

ליסינג תפעולי פרטי דומה לעסקת ליסינג תפעולי ממקום העבודה, רק ללקוחות פרטיים. בתמורה לתשלום חודשי קבוע החברה תחכיר לנו רכב לבחירתנו ואף נקבל שירותי אחזקה (ביטוח, תיקונים, טסט וכו'). עסקה זו מאפשרת לנו להחזיק ברכב מבלי שנצטרך לדאוג לדבר. בניגוד לליסינג מימוני לא מדובר ברכישה הדרגתית של הרכב אלא לשימוש זמני בו.

חשוב לציין כי לפעמים קיימת הגבלה של מספר הקילומטרים שהרכב רשאי לצבור בכל שנה. הגבלה זו נקבעת על ידי החברות על מנת לשמור על ערכם של כלי הרכב, להבטיח את תקינותם המכנית ועל מנת שניתן יהיה למכור אותם אחרי מספר שנים.

עסקאות ליסינג תפעולי נמשכות בין שלוש לארבע שנים ובסופן החוכר יוכל לבחור אם לרכוש את הרכב סופית או לבצע טרייד-אין ולהחליפו ברכב חדש.